55 232 33 23
a.weglinska@poczta.onet.pl

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny służy do naturalnego podkreślenia brwi, oczu i ust. W przypadku całkowitego braku brwi do rekonstrukcji łuku lub rekonstrukcji ust w przypadku bardzo dużego zaniku czerwieni wargowej. Bardzo ważne jest dobranie barwników , aby efekty były jak najbardziej zbliżone do naturalnego kolorytu.

Estetyczny makijaż permanentny wykonany najnowszymi technikami to:

- pigmentacja ust z klasycznym wypełnieniem
- pigmentacja ust techniką Natural Lips
- liplight pigmentacja rozświetlająca ponad ustami
- pigmentacja brwi metodą cienia lub techniką ombre
- pigmentacja brwi techniką microblading i cieniowanie/włos i hybryda
- pigmentacja brwi techniką ?kaszmirowe brwi?
- pigmentacja powiek górnych w linii rzęs lub Eyeliner czy Eyeshadow Lifting Effect, pigmentacja powiek dolnych
- pieprzyk dekoracyjny

Podczas zabiegu następuje delikatne podrażnienie, zaczerwienienie lub obrzęk skóry. Objawy te szybko ustępują i następnego dnia możemy pokazać się w pracy. Bezpośrednio po zabiegu barwa jest intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 5 dni zabarwienie zblednie nawet o 50% poprzez naturalne wyłuszczanie.

Bardzo ważne, by w tym czasie nawilżać poddany pigmentacji element, zgodnie z zaleceniami linergistki. . Od 4 - 8 tygodni wskazane jest wykonanie korekty, w celu wzmocnienia koloru. Można wtedy zmienić kolor, a w przypadku brwi powiek delikatnie zmienić kształt. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu należy unikać słońca, solarium, sauny, kąpieli w basenie, innych czynników drażniących.